Hyundai Kona N kendini gösterdi

11 Mart 2021
Hyundai Kona N kendini gösterdi

Hyundai’nin kendi ürün gamı içerisinde de ilk performanslı SUV olan KONA N, geniş ve alçak duruşuyla sportif görünümü ilk bakışta belli ediyor. Güncel KONA modelleri ile aynı SUV konforunu sunan bu özel versiyon, aynı zamanda yüksek performans vaat ediyor.

KONA N, önden bakıldığı zamanda oldukça geniş, sportif ve ikonik bir duruş sergiliyor. Performansın bir simgesi olan bu geniş hava girişleri, motora ekstra soğuk hava akışı sağlarken aynı zamanda görselliği de pekiştirmiş oluyor. Büyük ön ızgaraya sahip sportif tampon aracın karakterini ortaya koyuyor. Aerodinamik olarak verimi artıran bu tampon, N karakterini de en iyi şekilde vurgulayarak yan tarafa doğru uzanmaya başlıyor. Izgaranın üstündeki N logosu da modelinin görünümünü ve gücünü desteklemiş oluyor.

Arkadaysa gelişmiş bir bastırma kuvveti için büyük tip tavan spoyleri kullanılmış. Hem yol performansını hem de arka görünümü şekillendiren bu spoyler, diğer N modellerinde olduğu gibi üçüncü bir üçgen fren lambası ile donatılmış. 

N Racing çift çıkışlı egzoz susturucuları ise yüksek performanslı motordan atılan gazları rahatlıkla dışarı tahliye etmekle görevlendirilmiş. Ayrıca bu egzoz sistemi, N modundayken tonunu biraz daha gür ve tok çıkarak sürücüsüne sanki yarış pistindeymiş gibi bir his uyandırmayı hedefliyor. Arka tampondaki difüzör ise hava akışının araçtan ayrılmasını kolaylaştırıyor. KONA N, özel alaşım jantları ve önden arkaya doğru devam eden mat kırmızı tampon ve marşpiyel ekleriyle N ruhunu yansıtıyor.

280 beygirlik motor

Aracın kaputunun altına geçtiğimizde ise henüz resmi olarak açıklanmasa da Veloster N’de kullanılan 280 beygir güç ve 353 Nm tork sunan motorun yer alması bekleniyor.

Hyundai KONA N, markanın motor sporlarından ilham alınarak geliştirdiği bir model. Bu özelliği ile markanın Avrupa’daki iddiasını artırırken aynı zamanda SUV segmentindeki pazar payına da yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.